Przenośna toaleta na działce

Strona główna » Off topic » Przenośna toaleta na działce
Przenośna toaleta na działce

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się toaleta przenośna na działkę. Taka toaleta musi być bezpieczna oraz higieniczna, ponieważ nie jest podłączona do kanalizacji lub szamba.

Czym jest toaleta przenośna?

Należy również pamiętać o spełnieniu podstawowych wymogów prawnych. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki są dokładnie określone wymogi, które powinna spełniać toaleta zlokalizowana na rekreacyjnej działce.

Toaleta ze zbiornikiem na ciekłe nieczystości może być ustawiona jedynie na działce, która nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej. Należy jednak pamiętać, że wyjątkiem są tereny zalewowe oraz obszary podlegające szczególnej ochronie środowiska.

Toaleta turystyczna

Bez wątpienia toaleta turystyczna jest najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Składa się z dwóch pojemników, gdzie jeden służy do nieczystości, natomiast w drugim znajduje się woda do spłukiwania. Pod względem wizualnym toaleta turystyczna bardzo mocno przypomina klasyczny sedes. Warto zastanowić się chwilę nad wyborem pojemności zbiorników. Całkowicie wystarczający powinien być zbiornik o pojemności 20l, który wystarczy na 50-60 spłukań.

Toaleta przenośna

Toaleta przenośna kojarzy się od razu z imprezami masowymi oraz placami budowy. Przenośne toalety są przeważnie wykorzystywane w przestrzeniach publicznych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że można ją również bez przeszkód stosować na działce. Mobilność jest zdecydowanie jej największą zaletą. Taką toaletę można ustawić praktycznie wszędzie, a do tego na dowolnym podłożu. Jest również higieniczna, ponieważ produkowana jest z polietylenu, czyli plastiku. Można ją łatwo zdezynfekować, dlatego utrzymanie czystości w takim miejscu nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Największe zbiorniki potrafią mieć pojemność nawet 250l. Toaleta przenośna na działkę jest świetną alternatywą dla klasycznej ubikacji.

Konserwacja przenośnej toalety

Na rynku dostępne są także kabiny, które można podłączyć do szamba lub instalacji kanalizacyjnej. Warto również pamiętać o odpowiedniej konserwacji oraz regularnym czyszczeniu przenośnej toalety. Nie jest to ciężkie, ale najważniejsza jest regularność. Można użyć specjalnego płynu do dezynfekcji, który pomoże zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Pojemnik na nieczystości należy odłączyć od całej konstrukcji w momencie, gdy się cały zapełni. Później trzeba opróżnić i zamontować z powrotem. Zbiornik najlepiej jest opróżnić w jednym z punktów odbioru ścieków. Takie punkty znajdują się między innymi na stacjach benzynowych. Wyspecjalizowane firmy zewnętrzne są odpowiedzialne za serwis oraz konserwację toalet przenośnych. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów nieczystości będą szybciej ulegać rozkładowi. Takie preparaty zawierają mieszankę odpowiednich bakterii, dlatego warto z nich korzystać.

3 Replies to “Przenośna toaleta na działce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *