Co zabrać ze sobą na kemping?

Strona główna » Off topic » Co zabrać ze sobą na kemping?
Co zabrać ze sobą na kemping?

W dobie dużej popularności zorganizowanych wyjazdów all-inclusive wydawać by się mogło, że wyjazdy na kemping czy pod namiot są coraz rzadszym wyborem osób wybierających się na wyjazdy wakacyjne. Ale nic bardziej mylnego, kempingi wciąż są bardzo popularne, bo często są dużo tańszą formą spędzenia urlopu niż wyjazdy zorganizowane. Są też bardzo ciekawe, a taki wyjazd – ze znajomymi lub rodziną – można potraktować jako swego rodzaju przygodę.

Co zabrać na kemping?

Kiedy wybieramy się na wyjazd all-inclusive, lista rzeczy do zabrania ze sobą najczęściej nie jest długa – są na niej głównie ubrania, ewentualnie artykuły higieniczne, chociaż te najczęściej są gwarantowane przez hotel, w którym będziemy zameldowani. Przygotowując listę przedmiotów niezbędnych na kemping, musimy umieścić na niej zdecydowanie więcej rzeczy. Potrzebować będziemy na przykład pościel, ręczniki, dzbanki filtrujące wodę, ale też artykuły do utrzymania czystości (na przykład płyn do naczyń i gąbki oraz worki na śmieci).

Nie można też oczywiście zapominać o środkach higienicznych, a właśnie utrzymanie higieny osobistej jest jednym z problemów, który sprawia, że ludzie rezygnują z wyjazdów na kemping na rzecz zakwaterowania w hotelu. Na większości pól biwakowych i kempingowych są dostępne sanitariaty z toaletami i prysznicami, ale czasem ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Czasem też trzeba na swoją kolej do skorzystania z prysznica poczekać w kolejce.

I tutaj rozwiązaniem mogą być coraz popularniejsze przenośne umywalki, które sprawią, że będziemy mieć własny dostęp do wody w nieograniczony sposób.

Przenośne umywalki – co to w ogóle jest?

Przenośne umywalkihttps://wcserwis.pl/category/umywalki/ – są bardzo popularne na różnego rodzaju eventach czy koncertach, ale są także używane na budowach oraz coraz chętniej właśnie na kempingach. Taka umywalka przenośna najczęściej jest zbudowana z tworzywa sztucznego, w zależności od modelu.

W każdej z umywalek są dwa zbiorniki – do jednego wlewamy np. z butelki czystą wodę, z której później będziemy korzystać do mycia rąk lub naczyń. Najczęściej umywalka posiada tzw. pompkę nożną – nadepnięcie na nią powoduje, że woda ze zbiornika wypływa z kranu.

Zużyta woda jest zbierana w drugim ze zbiorników – tym na brudną wodę. Jedynym, co musimy robić, to uzupełnianie zapasów wody czystej oraz opróżnianie co jakiś czas zbiornika z wodą brudną. Część umywalek ma także możliwość bezpośredniego podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Zobacz także czy podczas takie wyjazdu przydadzą się urządzenia ubieralne.

3 Replies to “Co zabrać ze sobą na kemping?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *