Toaleta na budowę – o czym pamiętać?

Toaleta na budowę – o czym pamiętać?

Zapewnienie odpowiednich warunków pracy, zwłaszcza na budowie jest jednym z najważniejszych elementów polityki socjalnej i kadrowej. Trzeba zadbać o komfort całej ekipy budowlanej, a w tym celu z pewnością przyda się toaleta na budowę. O czym pamiętać zapewniając zaplecze sanitarne? Sprawdź w dzisiejszym wpisie.

Zadbaj o swoich pracowników

Jeśli zależy nam na wygodzie podczas prac budowlanych, toalety przenośne to świetne rozwiązanie, z którego korzystają setki użytkowników. Taka toaleta na budowęhttps://wcserwis.pl/. ma wiele zalet. Między innymi fakt, że budowane są one z tworzyw bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia. Przez długi czas wyglądają więc tak samo dobrze, jak tuż po ustawieniu ich na placu budowy. Co więcej, toalety można ustawić na dowolnym podłożu i nie trzeba podłączać ich do sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeśli planujemy więc budowę, są one niezbędnym elementem. Na rynku działa wiele firm, które zajmują się wypożyczaniem właśnie przenośnych toalet. Taka usługa zazwyczaj obejmuje nie tylko dostawę i przygotowanie sanitariatu do eksploatacji, ale także serwisowanie i okresową konserwację, a co najważniejsze również jego czyszczenie. W tego typu toaletach obok prostych i uniwersalnych rozwiązań, można wyposażyć je również w dodatkowe udogodnienia takie jak na przykład system poboru opłat.

Doskonałe zaplecze sanitarne na budowie

Toalety przenośne na budowie to wygodna alternatywa dla pomieszczenia sanitarno-higienicznego. Sanitariaty łatwo utrzymać w czystości, a ich konserwacją i regularnym opróżnianiem zajmują się firmy ascenizacyjne. Częstotliwość ich czyszczenia uwarunkowana jest intensywnością użytkowania. Powinny one posiadać oświetlenie i sprawną wentylację. Muszą być również na tyle przestronne, aby umożliwiać swobodne wykonywanie czynności higienicznych. Bardzo istotne jest zapewnienie odpowiedniej ilości toalet. Zgodnie z normą BS6465-1:2006 na jedną toaletę przenośną powinno przypadać nie więcej niż 7 pracowników przy założeniu, że pracują oni w pełnym wymiarze godzin. Kobiety oraz mężczyźni mogą korzystać z tej samej przenośnej toalety, pod warunkiem, że posiadają one opcję zamknięcia. Dodatkowo, jeśli używane są one przez kobiety, należy wyposażyć je z pojemnik na odpadki higieniczne. Warto również zwrócić uwagę na to, czy toaleta przeznaczona na budowę wyposażona jest w antypoślizgową podłogę, pisuar czy podajnik na papier toaletowy. Jeśli chodzi o koszt wynajmu toalet, należy zwrócić uwagę głównie na częstotliwość serwisu. Toalety, których koszt wynajmu jest mniejszy niż 200 złotych na 4 tygodnie wynajmowane są z opcją jednego serwisu miesięcznie. Nie sprawdzi się to jednak na budowie, przy na przykład 4 czy 5 pracownikach zaleca się serwisować kabinę co najmniej 2 razy w miesiącu, a najlepiej co tydzień. Zapewni to wysoki komfort jej użytkowania. W koszty wynajmu wchodzą także transport toalety, ustawienie oraz zabranie jej po zakończeniu wszystkich prac budowlanych. Warto także zainwestować kontenery sanitarne, które spełniają więcej zapotrzebowań!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *