Na co zwrócić uwagę wybierając program do obsługi hotelu?

Strona główna » Bez kategorii » Na co zwrócić uwagę wybierając program do obsługi hotelu?
Na co zwrócić uwagę wybierając program do obsługi hotelu?

W dzisiejszych czasach zarządzanie hotelem jest niezwykle trudne bez dobrego oprogramowania, takiego jak CHART – http://www.chart.pl/. Szczególnie, jeżeli obiekt ten jest bardzo duży i dziennie przyjmuje bardzo wielu gości. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy program do obsługi hotelu dostępny na rynku charakteryzuje się wysoką jakością. Niektóre z nich zawodzą. Dlatego też przed zdecydowaniem się na kupno konkretnego, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy. Jakich?

Niezawodność

Przede wszystkim program do obsługi hotelu powinien działać bardzo sprawnie. Chodzi tutaj o to, aby się nie zacinał, sam nie wyłączał i w bardzo szybkim czasie aktualizował i przesyłał informacje. W momencie wystąpienia jakichkolwiek opóźnień z ich dostarczeniem i aktualizacją może dojść do sytuacji, w której przykładowo w jednym pokoju zostanie zakwaterowanych dwóch klientów. Oprócz tego program powinien blokować występowanie takich sytuacji poprzez specjalistyczne zabezpieczenia, dzięki którym nie będzie możliwości dublowania rezerwacji w tym samym terminie. Ważne jest, aby wszystkie funkcje programu działały sprawnie i bezbłędnie. Wszystko to można sprawdzić poprzez przyjęcie konkretnego oprogramowania w wersji demo na określony okres próbny. Wtedy będzie można sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno. Jeżeli będą występowały jakieś niedogodności w funkcjonowaniu programu, to będzie można bez konsekwencji zrezygnować z jego korzystania.

Wsparcie serwisowe

Ważne jest również to, aby osoby sprzedające określone oprogramowanie zapewniały serwisowanie produktu. Z pewnością nikt nie będzie w stanie lepiej sobie poradzić z naprawą programu, niż osoby, które go stworzyły. Dlatego też zanim zdecydujemy się na konkretny program do obsługi hotelu, to warto sprawdzić, czy w ramach sprzedaży oferowane są jego naprawy i w jakiej cenie. Oczywiście, jeżeli firma taka żąda wysokich kwot za naprawy, to nie warto nawiązywać z nią współpracy. Powinna ona dbać o to, aby każdy klient był zadowolony z kupna oprogramowania. Ceny napraw powinny w związku z tym być niewielkie. Ponadto niezwykle ważne jest to, aby program taki był objęty kilkuletnią gwarancją. Jeżeli taka jest oferowana, to oznacza to, że firma nie boi się o to, że jej produkt w szybkim czasie przestanie działać. Jeżeli ktoś oferuje sprzedaż oprogramowania bez gwarancji, to nie warto decydować się na kupno.

Moduł centralnego zarządzania siecią

Niezwykle ważne jest również przy zarządzaniu dużymi obiektami posiadanie opcji manipulowania poszczególnymi jego elementami z jednego miejsca. Może to umożliwić moduł centralnego zarządzania siecią. Sprawia on, że z jednego miejsca możliwe jest manipulowanie temperaturą panującą w poszczególnych częściach hotelu, jego oświetleniem i nawet dostępem do prądu. Ponadto dzięki takiemu modułowi, wszelkie systemy i instalacje dostępne w hotelu są połączone ze sobą. W momencie więc, kiedy nastąpi awaria któregoś z nich, to program do obsługi hotelu sam wykrywa nieprawidłowości w działaniu i informuje o nich osobę posiadającą uprawnienia do zarządzania. W ten sposób można w krótszym czasie wyeliminować niebezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest również to, aby program do obsługi hotelu posiadał odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiające zarządzanie systemami przez osoby nieuprawnione. W oprogramowaniu takim przechowuje się wszelkie informacje na temat dokonywanych transakcji, odliczonych podatków i szczegółowe dane zatrudnionych pracowników. Ponadto znajdują się tam również szczegółowe dane klientów hotelu. Jeżeli więc ktoś nieuprawniony dostałby się do takiej bazy, to mógłby wywołać bardzo wiele istotnych szkód. Jeżeli osoba taka uzyskałaby dostęp do zarządzania poszczególnymi systemami hotelu, to mogłaby zwyczajnie go okraść i wywołać wiele awarii. Dlatego też, system taki powinien być w pełni bezpieczny i niemożliwy do obejścia. Przed zakupem warto zapytać doświadczonego informatyka, czy zabezpieczenia w takim oprogramowaniu są wystarczające i czy na pewno poradzą sobie z nieproszonymi intruzami.

3 Replies to “Na co zwrócić uwagę wybierając program do obsługi hotelu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *