Toaleta na budowę – o czym pamiętać?

Strona główna » Bez kategorii » Toaleta na budowę – o czym pamiętać?
Toaleta na budowę – o czym pamiętać?

Zapewnienie odpowiednich warunków pracy, zwłaszcza na budowie jest jednym z najważniejszych elementów polityki socjalnej i kadrowej. Trzeba zadbać o komfort całej ekipy budowlanej, a w tym celu z pewnością przyda się toaleta na budowę. O czym pamiętać zapewniając zaplecze sanitarne? Sprawdź w dzisiejszym wpisie.

Zadbaj o swoich pracowników

Jeśli zależy nam na wygodzie podczas prac budowlanych, toalety przenośne to świetne rozwiązanie, z którego korzystają setki użytkowników. Taka toaleta na budowęhttps://wcserwis.pl/. ma wiele zalet. Między innymi fakt, że budowane są one z tworzyw bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia. Przez długi czas wyglądają więc tak samo dobrze, jak tuż po ustawieniu ich na placu budowy. Co więcej, toalety można ustawić na dowolnym podłożu i nie trzeba podłączać ich do sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeśli planujemy więc budowę, są one niezbędnym elementem. Na rynku działa wiele firm, które zajmują się wypożyczaniem właśnie przenośnych toalet. Taka usługa zazwyczaj obejmuje nie tylko dostawę i przygotowanie sanitariatu do eksploatacji, ale także serwisowanie i okresową konserwację, a co najważniejsze również jego czyszczenie. W tego typu toaletach obok prostych i uniwersalnych rozwiązań, można wyposażyć je również w dodatkowe udogodnienia takie jak na przykład system poboru opłat.

Doskonałe zaplecze sanitarne na budowie

Toalety przenośne na budowie to wygodna alternatywa dla pomieszczenia sanitarno-higienicznego. Sanitariaty łatwo utrzymać w czystości, a ich konserwacją i regularnym opróżnianiem zajmują się firmy ascenizacyjne. Częstotliwość ich czyszczenia uwarunkowana jest intensywnością użytkowania. Powinny one posiadać oświetlenie i sprawną wentylację. Muszą być również na tyle przestronne, aby umożliwiać swobodne wykonywanie czynności higienicznych. Bardzo istotne jest zapewnienie odpowiedniej ilości toalet. Zgodnie z normą BS6465-1:2006 na jedną toaletę przenośną powinno przypadać nie więcej niż 7 pracowników przy założeniu, że pracują oni w pełnym wymiarze godzin. Kobiety oraz mężczyźni mogą korzystać z tej samej przenośnej toalety, pod warunkiem, że posiadają one opcję zamknięcia. Dodatkowo, jeśli używane są one przez kobiety, należy wyposażyć je z pojemnik na odpadki higieniczne. Warto również zwrócić uwagę na to, czy toaleta przeznaczona na budowę wyposażona jest w antypoślizgową podłogę, pisuar czy podajnik na papier toaletowy. Jeśli chodzi o koszt wynajmu toalet, należy zwrócić uwagę głównie na częstotliwość serwisu. Toalety, których koszt wynajmu jest mniejszy niż 200 złotych na 4 tygodnie wynajmowane są z opcją jednego serwisu miesięcznie. Nie sprawdzi się to jednak na budowie, przy na przykład 4 czy 5 pracownikach zaleca się serwisować kabinę co najmniej 2 razy w miesiącu, a najlepiej co tydzień. Zapewni to wysoki komfort jej użytkowania. W koszty wynajmu wchodzą także transport toalety, ustawienie oraz zabranie jej po zakończeniu wszystkich prac budowlanych. Warto także zainwestować kontenery sanitarne, które spełniają więcej zapotrzebowań!

3 Replies to “Toaleta na budowę – o czym pamiętać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *