Jakie korzyści ma korzystanie z centrali VOIP?

Strona główna » Bez kategorii » Jakie korzyści ma korzystanie z centrali VOIP?
Jakie korzyści ma korzystanie z centrali VOIP?

Korzystanie z centrali VoIP staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Polega ono na wykonywaniu połączeń za pośrednictwem Internetu, co w konsekwencji powoduje, że praca wielu firm (nie tylko call center) może zostać usprawniona i zoptymalizowana. Jakie dokładnie korzyści może uzyskać przedsiębiorstwo korzystające z centrali technologii VoIP? Sprawdź poniżej.

Oszczędność

Po pierwsze, korzystanie z centrali VoIP jest po prostu tańsze w porównaniu do tradycyjnych usług telekomunikacyjnych. Połączenia są bowiem wykonywane i odbierane za pośrednictwem łącza internetowego, co stanowi rozwiązanie znacznie mniej kosztowne dla operatorów telekomunikacyjnych. Skoro zatem dla dostawcy koszt ten jest mniejszy, to również przedsiębiorca korzystający z VoIP zapłaci mniej za dostarczane mu usługi, takie jak rozmowy czy SMS-y. Co więcej, w przypadku prezentowanej technologii wszystkie połączenia wykonywane są za pomocą przeglądarki internetowej, eliminuje się więc koszt zakupu dodatkowych, specjalistycznych urządzeń, takich jak chociażby serwery. Usługi świadczone są bowiem w chmurze, czyli w oparciu o serwery będące własnością operatora. 

Sprawna komunikacja

Po drugie, dzięki centrali VoIP, jakość wykonywanych przez Twoją firmę połączeń jest znacznie wyższa. Dzięki temu pracownicy mogą rozmawiać z klientami bez żadnych zakłóceń. W konsekwencji wpływa to na budowanie pozytywnego wizerunku Twojej firmy, bowiem będzie ona bardziej wiarygodna w oczach kontrahentów. Z kolei zaufanie, którym zostanie ona obdarzona z pewnością wymiernie przełoży się na osiągane zyski. 

Usługi dodatkowe

Z pomocą centrali VoIP możesz wykonywać znacznie więcej czynności niż tylko rozmowy telefoniczne. Technologia ta oferuje bowiem usługi dodatkowe, które mogą usprawnić cały proces zarządzania przedsiębiorstwem. Rozmowy mogą być nagrywane, dzięki czemu z łatwością sprawdzisz umiejętności swoich pracowników i standard obsługi klienta, a ewentualne błędy będziesz mógł na bieżąco korygować. Ponadto, rozmowy mogą być przekierowywane do odpowiedniego pracownika, a w przypadku większej liczby klientów dzwoniących w tym samym czasie stworzona zostanie kolejka oczekujących na połączenie. Spowoduje to, że kontaktujący się kontrahent nie usłyszy sygnału zajętości. To z kolei zwiększy prawdopodobieństwo, że zechce on poczekać na linii. Każda rozmowa z klientem to dla Ciebie potencjalna szansa na osiągnięcie przychodu, dlatego nie warto tracić żadnej z nich. 

Co więcej, technologia VoIP generuje specjalne raporty, w których znajdują się informacje na temat tego, kiedy występuje najwięcej połączeń przychodzących. Takie sprawozdanie pozwoli Ci w lepszy sposób zorganizować pracę przedsiębiorstwa, np. zmienić grafiki pracy czy zatrudnić kolejną osobę, aby czas oczekiwania na połączenie był krótszy. 

Dowiedz się, czy nowoczesne technologie z 2016 roku stały się rzeczywistością.

3 Replies to “Jakie korzyści ma korzystanie z centrali VOIP?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *